Pastë pranverore

CW_stock-photo-farfalle-pasta-with-green-peas-and-mint-445980781

Përbërësit

– 350g  Makarona “flutur”
– 200g bishtaja
– 150g djathë feta
– 150g bizele
– Kripë sipas nevojës
– Magdanoz sipas nevojës
– Mente sipas nevojës
– Bajame me feta sipas nevojës
– Një thelb të hudhrës

Udhëzimet

– Pastroni bishtajat, shkurtoni ato në copa.
– Përgatitni ujin me kripë dhe shtoni makarona, bizele dhe bishtajat.
– Ndërkohë, fergoni bajamet në një tigan të vogël.
– Ngrohni pak vaj në një tigan dhe skuqini thelbin e hudhrës  derisa të fillojë të ngjizet.
– Fërgoni makaronat me perimet dhe i lini mënjanë
– Shtoni makarona dhe perimet në tigan me vaj, shtoni fetat e copëtuara të djathit  dhe nxisni ngrohjen mesatare ose  të ulët.
– Shërbejeni makaronat në pjata, të përziera me një tufë magdanoz, mente, piper për shije, dhe zbukuroni  me bajame.