Salmon me spinaq dhe patate të fërguara

kw0116_rzw_Lachsfilet-Pfanne_mit_Spinat_daP-

Përgatitja: përafërsisht 35 minuta

Servuar: 4 persona
Vështirësia: E lehtë

Lista e përbërësve:

Për salmon:
1 qepë
1 thelb  hudhre
2 lugë vaj ulliri
500 g spinaq
100 g domatina
1000 g salmon
100g  salce kosi
3 qepë  pranverë
Lëngun e gjysmës së limonit
kripë
piper

Për patatet me gjalpë:
600 g patate,
100 g gjalpë
2 lugë miell misri
Pak  majdanoz
Përgatitja:

Fillimisht patatet pastrohen dhe zihen për  25 minuta në ujë të kripur, pastaj thahen.
Në anën tjeter, pastrohen qepët, hudhra  dhe prien  imët. Në një tigan të madh me vaj ulliri shtoni spinaqin dhe temperatur të ulet  e lemë për  5 minuta derisa spinaqi të  shkrihet.
Pergjysmojm domatinat dhe salmonin e ndajm në copa  i lëjm edhe i fergojm.
Shtojm dhe salcë kosi në spinaq dhe i lemë  të ziejn  për 5 minuta.
Në fund  i presim qepët  pranverore në unaza të holla dhe i përziejm  butësisht . Lëngun e limonit, kripën, piperin i vendosim në tenxhere të lyer me gjalpë. Patatet e ftohta ju japin formë dhe i vendosim për tu fërguar  mirë.
Shërbehet  me majdanoz të copëtuar .
Ju bëftë mire!