Pulë me djathë feta dhe limon

kw3615_rzw_Zitronen-Haehnchen_mit_Fetakaese_daP

Koha e përgatitjes: rreth 30 minuta

E servuar për : 4 persona

Vështirësia: e lehtë

Lista përbërësve:

4 thelbi të hudhres

2 lugë buke e thermuar ®

0.5 melmesa

 

8 lugë  vaj ulliri ®

1 lugë çaji rigon, copëtuar

0,5 lugë rozmarinë të prerë,

0.5 Piper i kuq,

pak kanellë

1 limon

700 g kofshë pule të freskëta,

Kripë, piper

200g  djathë feta

250 g  oriz

Përgatitja:

Furrën e ngrohim  paraprakisht në 220 ° C .

4 thelbi hudhër të shtypur,  bukën e thermuar, 4 lugë vaj ulliri, melemsa, piper dhe kanellë përzihen mirë së bashku në një tas.

Vajin e  ullirit e vendosim në një tigan dhe i skuqim kofshët e pulës së freskët. Pastaj  e lyejm, me masen e përzier me lart ,  e mbulojm  me një letër  për pjekje  dhe e vendosim ne furrë.

Presim  djathin në  feta  për ti vendosur  në kofshë. Sasia e lëngut të limonit përzihet me  erëzat tjera  dhe e bëjm gati   për sperkatje . Pas qëndrimit  të pulës në furrë për  20-25 minuta  e nderpresim dhe i vendosim djathin, e sperkasim me lëngun e limonit që e kemi përgaditur.

Ndërkohë,  orizi pergaditet sipas udhëzimeve në pako  dhe shërbehët me kofshët e pulës.

 

Ju bëft mirë!