Fileto pule me spinaq dhe oriz

kw3515_rzw_Putengeschnetzeltes_daP

Përgatitja: përafërsisht 20 minuta

Shërbyer : për 4 veta

Vështirësia: e lehtë

Lista Përbërësit:

150 g spinaq BIO

250 g oriz

200 g kërpudha të bardha ose ngjyrë kafe

2 qepë

2 thelbi të hudhrës

2 lugë vaj ulliri

400 g  fileto pule

0.5 ml salcë domate

200 ml krem ​​

Kripë, piper, ose piper i zi

Përgatitja:

Orizi vihet te zihet ne enën perkatese.

Fileton e presim dhe e lyejm me krip , piper dhe e lemë të fërgohen deri sa të marrin një nuacë dhe mishi mund të shpërbëhet lehtë.

Spinaqi pastrohet mirë. Kërpudha e pastër prihet në feta. Qepa dhe hudhra prihen imët.

Me vaj ulliri  në një tigan skuqen qepa dhe hudhra për 3-4 minuta. Pastaj hidhet salca e domatëes, kërpudha dhe spinaqi  dhe i lemë të skuqen  për një kohë të shkurter 3-5minuta në një temperatur të mesme.

Në pjate vendoset orizi , fileto e pulës dhe perimet.

Ju beftë mirë!