Pulë me patate dhe sallatë të lakrës

kw3515_Wiesnhendl_mit_Pommes_und_Krautsalat_daP

Përgatitja:  80 minuta

Servisohet për: 4 persona

Vështirësia: Mesatare

Lista Përbërësit:

1/2  e pules

100 g gjalpë

Piper, kripe, piper i zi dhe sheqer

1/2 lakër

1 qepë

3 lugë uthull

3  vaj luledielli BIO

2 speca jeshile

100 ml majdanoz

1 pako pom-frit

Përgatitja:

Paraprakisht e ngroh furrën në 200°

Pulën e shkrirë e ndan gjysmën, të cilën e lyen në të  gjitha anët me kripë, piper e vendos në një tabaka dhe pastaj në furrë për pjekje për 60 minuta, në mes të pjekjes e lyen me gjalpë të shkrirë me furçë.

Në një tigan  vendos pak gjalpë dhe e fergon pomfritin. Pastron qepën dhe prenë  në shirita të hollë. Përzien lakren dhe qepët. Në një tas me 1/2 lugë çajit kripë dhe 2 lugë të çajit sheqer, përzihen  mirë dhe lihen  për 20 minuta.  Vaj dhe uthulla  përzihet  me kripë dhe piper. Shpëlahet majdanoz dhe prihet imët. Speca, majdanoz  përzien me  lakren dhe qepën  dhe i lenë për 30 minuta. Vetëm para se të shërbejnë, hedhim  kripë, piper dhe sheqer qe  janë të perziera me uthull.

Gati për tu shërbyer

Ju bëftë mirë!