File peshku me lakër dhe oriz

Detail_Zander_im_Wirsingblatt_auf_Paprikarisotto_KW46-2015_FG-Broschuere

Përbërsit :

2 pako, file peshku
4 gjethe  lakre
½ lëng limoni
1 qepë
1 thelb hudhre
400 g piper i kuq
3 lugë të mesme mustardë,
200ml vaj ulliri
200 g  oriz
150 ml verë të bardhë
500 ml perime
100 g  djathë,
30 g  krem gjalpë  ​​të ëmbël
kripë

Përgatitja:

Hapi 1:
Fileto shkrihet
Hapi 2:
Fletet e lakrës i lëm në ujë të vluar dhe të kripur për 1 minutë. E largojm dhe e lëm të ftohën në një vend të thatë.
Hapi 3:
Prehet me një thikë të mprehtë fileto nga lëkura dhe coptohen, me lëng limoni, kripë , piper dhe një sasi e vogël me mustardë lyhet në të gjitha anët. Filetot mbështjellën në një fletë lakër duke e rregulluar këtë me një kruese dhëmbësh. Vedosen në furrë per 20 min.
Hapi 4:
Specit të pastër i hiqen farat . Fërgohet në vajë ulliri për 6-8 min, deri sa lëkura të merr ngjyrën e deshiruar lihet edhe 5 min. Pastaj largohet dhe prihet në kube të vogla.
Hapi 5:
Qepa dhe hudhra, prihet imët dhe skuqen në në vaj ulliri deri sa të zbutën.Në një tenxhere shto orizin me 150 ml verë të bardhë dhe lëre dalëngadale të vlohet. Gradualisht hidhe aty edhe nje supë perimesh. E mbulon mirë dhe e le të zien deri sa të humbi lëngu i orizit.
Hapi 6:
Pasi bëhet orizi e lëm të ftohet pak, i hedhim 2 lugë gjalpë kubët e vogla të specit, kripë ,piper dhe perzihen të gjithë. I lëm ashtu të mbuluara edhe për 6 min.
Hapi 7:
Pergaditet pjata për servim.

Ju bëft mirë !