Receta: Supë me perime dhe lëng portokalli

Receta: Supë me perime

kw0915_BIO_Moehrensuppe_mit_Orange_und_Ingwer_daP

 

Koha e përgaditjes :. 40 minuta

Servisuar :  për  4 persona

Vështirësia: e lehtë

Përbërësit:

600 g karrota

1  patate

200 gr xhenxhifil

1 qepë

3 cope gjalpe

3 portokall – lengu i shtrydhur i tyre

200gr pluhur supe bio

Kripë, piper dhe melemsa  sipas nevojës.

Përgatitja:

Karrota pasi pastrohet qërohet ,  prehet në kube 2cm. Patatja pastrohet , qërohet dhe prehet në kube 1cm. Xhenxhefili pastrohet dhe qërohet .

Qëpet pasi qerohen prehen shumë imët dhe vendosen të skuqen me gjalpë deri sa të skuqën. Kubat e karrotes dhe patatëve i shtojm në pakë salcë të përzier me  lengun e  portokallit për një periudhë të shkurtër .

Pluhurin e supës në 800ml i shtoni edhe xhenxhefilin dhe i lem të zien në temperatur jo shumë të lartë për 20-30minuta. Pastaj supës i shtojm qepen e fërguar dhe masën tjetër  edhe për 10min.Pas 10min mases i shtohen  100 gr salcë kosi , kripë , piper dhe mëlmesa të tjera sipas dëshires dhe supa duhet të rrijë në temperatur të ngroht jo të vlimit.

Pritini feta bukë në kube të vogla dhe të skuqura në crispy me gjalpë. Merrni një qepë të re dhe prehët në shirita të hollë.

Ju bëftë mirë!