troftë në furrë

Troftë në furrë me perime spinaq dhe patate me buter

Receta: Troftë në furrë me perime spinaq dhe patate me buter

Koha e përgaditjes :. 30 minuta (pa pjekje)

Servisuar :  për  4 persona

Vështirësia: e lehtë

Përbërësit:

Për patate me buter:

600 g patate

50 g gjalpë

1/2 e  qepës

Për Troftën në furrë:

4 copë  te troftës nga  300g

Për perimet me spinaq:

500 g  spinaq i freskët

1 qepë

1 thelb hudhre

2 lugë gjalpë

0.5 gr  miell gruri 405

150 ml krem

1 domate

0.5 majdanoz

Kripë, piper dhe melemsa  sipas nevojës.

Përgatitja:

Patatet prehën në copa të madhësisë që mund të kafshohen. Zihen në ujë për 30min
Patate e ziera fërgohen në tigan me gjalpë dhe hidhet një sasi e  vogël me majdanoz i copëtuar.
Ndërkohë,  qerojm qepën  dhe hudhrën  të cilat grihen imët.  Qepa vendoset në  gjalpë , shtoni  hudhrën dhe pak miell.
Kur gjithcka skuqet , hidhet  kremi  ​​dhe ziejn për rreth 5 minuta. Spinaq e veni të zihet për një kohë shumë të shkurtër. Së fundi, domaten e pastroni , hiqni kërcellin dhe lëkuren , prihet në kube të vogla dhe e  shtohet në spinaq.
Kripë, piper dhe melmesa vendosen  sipas shijes.
Troftën e vendosni në furrë në  temperatur  220 ° C (lart / poshtë) dhe lihet për 20-25 minuta.
Shërbehët me spinaq dhe patate.